Header Ads

DIY #1 GALERIA

Nadszedł czas na pierwsze DIY !


Zastanawiając się wieczorem nad tym, w jaki tani i ciekawy sposób mogłabym przystroić ścianę pokoju w moim rodzinnym domu, wpadłam na ciekawy pomysł - coś co można dowolnie zmieniać i dostosowywać a jednocześnie nie uszkadzać powierzchni/stuktury ściany :)

Potrzebne przedmioty:
1. Koszulki na dokumenty przeźroczyste

2.Magazyn lub wydrukowane obrazki
 w rozmiarze koszulek

3.  Nożyczki

4.  Taśma dwustronna

5. Taśma do wyznaczenia
 pionów i poziomów

Zaczynamy od przyklenienia czerwonej taśmy do ściany, w taki sposób, aby poszczególne pasy wyznaczały nam odległości i wysokość przyklejania kolejnych koszulek. Pomocna w tym jest poziomica :)
Odcinamy białą część koszulek od przeźroczystej części - poprawi to wygląd "ramek".
Następnie przyklejamy 4 kwadraty, taśmy dwustronnie klejącej, na każdy z rogów przygotowanej koszulki. Warto przykleić je po 2,5 cm od każdej krawędzi (jeśli obrazki będą ciut mniejsze od formatu koszulki, taśmy nie będzie widać).
Przyklejamy koszulki do ściany z zachowaniem w miarę równych odległości. Ja zdecydowałam się na układ 3 x 4. 
A tak prezentuje się końcowy efekt:Nie wiem jak Wam, ale mi moja "mini galeria inspiracji" bardzo, ale to bardzo się podoba. Proste, tanie i efektowne - zrobi efekt na każdym kto wejdzie do Waszego pokoju!
Dzięki temu, że użyliśmy koszulek na dokumenty, to co się w nich znajdzie może zmieniać się według upodobania :) 


Podzielcie się swoją opinią w komentarzu!Zapraszam na mój instagram:


oraz stronę na facebooku, na której najszybciej pojawia się informacja o nowym wpisie:)

11 komentarzy:

 1. Bardzo dobry pomysł! Ja myślałam nad wywołaniem zdjęć, czyli moich wspomnień, ale ten myk też jest super i na pewno dużo tańszy niż wywoływanie kilkuset zdjęć :)

  Pozdrawiam i Zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie na "taniości" mi zależało :) w rodzinnym domu, w moim pokoju spędzam relatywnie mało czasu, dlatego inwestowanie w dekoracje naścienne troszkę byłoby bez sensu :)

   Usuń
 2. Fajny pomysł. Moja żona siedzi w kwestiach powiązanych z promocją wnętrz. Podsunę jej kiedyś dobry pomysł na dekorację pokoju ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł! Za mną też chodzi taka galeria, z tym że moich rysunków. Kupiłam już nawet ramki i zamierzam powiesić na ścianie w pokoju, który będzie odgrywał rolę gabinetu (jestem świeżo po przeprowadzce).

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł. Szczególnie dla mnie, ponieważ uwielbiam przestawiać meble, a wraz ze zmianą ich miejsca muszę zawsze przemierzać wszystkie ramki ze zdjęciami i plakatami, w co oczywiście angazuję męża, bo ja i wiertarka udarowa to niezbyt zgrany duet. Chociaż ostatnio odkryłam taśmy, na które można przyklejać nawet cięższe rzeczy, więc może mój problem się rozwiąże☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiertarka udarowa + Ola = krzywa dziura w ścianie + bałagan haha
   Często zmieniam wystrój ku niezadowoleniu mego lubego, także rozumiem Cię doskonale!

   Usuń
 5. Fajny pomysł, żeby zastosować koszulki, i móc wymieniać grafiki, metamorfoza możliwa w każdej chwili od nastroju. Szybko, tanio i prosto, czyli cechy dobrego DIY :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry pomysł na szybką dekorację:)

  OdpowiedzUsuń
 7. fajny pomysł, myślimy ostatnio o zrobieniu czegoś podobnego;)

  OdpowiedzUsuń